LOGOWANIE HURTOWNIKA ✔ REJESTRACJA HURTOWNIKA ✔

O Bimboland

Jak zaczynaliśmy, gdzie jesteśmy i do czego dążymy, czyli krótka historia firmy Bimboland!


Rok 2013. Piękny Poznań. Ona i On a z nimi, całkiem jeszcze mały chłopczyk. Dorośli szczęśliwi, uśmiechnięci planują przyszłość. Wybiegają myślami hen daleko, pełni entuzjazmu szukają drogi, która zaprowadzi ich do spełnionych marzeń, samorealizacji i satysfakcji. Napędzani energią jaką emanuje ich mały syn, zaczynają szukać pomysłu na to, jak przekuć swoją wiedzę, umiejętności, ale także oczekiwania na coś wymiernego? Jak stworzyć coś co będzie ich? Zapewni utrzymanie, pozwoli rozwijać pasje i da satysfakcję…


Tak zrodził się w naszych głowach pomysł by rzucić etat i „iść na swoje”. Zerwać z rutyną i podjąć wyzwanie – stworzyć własny biznes. Tylko jaki? W tym wypadku pomocny okazał się nasz synek i liczne podróże do Włoch. Dość szybko po narodzinach Franka odkryłam, że na polskim rynku niewiele jest dziecięcych marek ze słonecznej Italii. Jako mama znająca ich wyjątkowy design a także wysoką jakość i innowacyjność, nie mogłam przejść nad tym faktem obojętnie. Wykorzystując więc znajomość języka włoskiego (oraz włoskiej mentalności) postanowiłam iść tym tropem. Tak powstał nasz „Dziecięcy Świat” czyli Bimboland. Wyruszyliśmy na poszukiwania wyjątkowości i odkryliśmy markę Quaranta Settimane. To z nią zadebiutowaliśmy w Polsce jako dystrybutorzy. Jej produkty przyciągają uwagę, już na pierwszy rzut oka wyróżniając się na tle innych kolorami, wzorami i zastosowanymi materiałami. Funkcjonalne i praktyczne, dzięki soczystym barwom budzą skojarzenia z latem, słońcem i ukwieconymi łąkami. Idealny wybór na start…


Nie powiem, żeby od tego momentu wszystko układało się jak po maśle. Całkiem nowi w trudnej branży artykułów dla dzieci, uczyliśmy się wszystkiego od podstaw. Od zagadnień prawnych, księgowych i informatycznych, po te z zakresu relacji międzyludzkich. Poznawaliśmy środowisko, poznawaliśmy ludzi, pytaliśmy, obserwowaliśmy starając się „wyciągnąć” z tych kontaktów jak najwięcej wiedzy by do minimum ograniczać wpadki i błędy. Bywało z tym różnie a małe dziecko w domu wcale nie ułatwiało zadania. Jednak daliśmy radę. Kluczowe okazały się nie tylko nasze umiejętności i wiedza, ale przede wszystkim to, że byliśmy drużyną. Wytrwale działaliśmy ramię w ramię, wspierając się w trudnych chwilach. I tak, z roku na rok, w naszym portfolio przybywały nowe marki, w domu pojawiło się kolejne dziecko a w nas jeszcze większa motywacja do rozwoju. Odpowiadając na potrzeby naszych klientów a także kierowani własną ciekawością, zaczęliśmy szukać nowości także w innych częściach Europy. Dziś nasze produkty sprowadzamy nie tylko z Włoch, ale również z Niemiec i Holandii. Nie zapominamy również o naszych rodzimych producentach wspierając ich w kreowaniu i rozpowszechnianiu nowych produktów.


We wszystkim tych działaniach przyświeca nam jedna zasada – uczciwość. Uczciwość wobec partnerów handlowych i klientów. Uczciwość względem siebie nawzajem, ale także względem swoich ideałów i marzeń. Takie podejście wydaje się być właściwe i przynosi pozytywne rezultaty.


Dziś Bimboland, to firma, która działa w wielu obszarach. Jesteśmy wyłącznymi dystrybutorami wielu marek, wśród których klienci znajdą wszystko co potrzebne, gdy w domu pojawi się dziecko: Bamboom to piękne włoskie tekstylia z odrobiną holenderskiego klimatu, uszyte z wyjątkowo delikatnej tkaniny bambusowej. Bubble&Co to naturalne włoskie kosmetyki dla dzieci od 1 dnia życia utrzymane w uroczym stylu retro.Flow Amsterdam to dla odmiany marka wyszukana w Holandii. Oferuje czarujące lampki i funkcjonale akcesoria dla dzieci oraz dbające o bezpieczeństwo domowników, czujniki dymu. Kolejną interesującą marką z krainy Tulipanów jest Funkybox z zabawnymi a przy tym praktycznymi pudełkami na mokre chusteczki. Innowacyjne i bezpieczne akcesoria do karmienia i jedzenia oferuje KIDodo. Są też włoskie marki Mondo Tuo i Poupy oferujące szeroką gamę produktów dla dzieci. A na koniec coś co dzieci lubia najbardziej czyli zabawki:) U nas znajdziecie świetne kreatywne zestawy do kolorowania magicznym piaskiem marki Sabbiarelli i sensoryczne drewniane gry włoskiej marki Milaniwood.


Ponadto, prowadzimy intensywne działania promocyjne. Wspieramy naszych partnerów oferując im pomoc w wielu aspektach współpracy. Jesteśmy elastyczni. Wśród naszych partnerów znajdziecie duże i małe hurtownie, detaliczne sklepy i drogerie o ugruntowanej na rynku pozycji i te które dopiero debiutują. Jesteśmy otwarci na różne modele współpracy w tym, zyskujący od kilku lat na popularności, dropshipping. Współpracujemy przy tworzeniu i wprowadzaniu na rynek nowych marek. Staramy się również być łącznikiem umożliwiającym komunikację pomiędzy naszymi producentami a sklepami. Nieustannie podejmujemy działania mające na celu poszerzenie sieci sprzedaży, przyciągnięcie nowych partnerów i klientów. Nie zapominamy jednak i o tych, z którymi pracujemy od lat. Zależy nam by wzajemne relacje budować na zaufaniu, rzetelności i zrozumieniu. Bimbolnad, to coś więcej niż nip i regon. To my. Pełni pasji ludzie, którzy chcą by ich firma miała ludzką twarz, tak żeby każdy klient kojarzył nas nie tylko z ciekawymi certyfikowanymi i bezpiecznymi produktami dla dzieci, ale również z uśmiechem, profesjonalną obsługą, doskonałą komunikacją, rzetelnością i uczciwością.


Jako że apetyt rośnie w miarę jedzenia i my nabraliśmy chęci na więcej. Wyszukiwanie kolejnych wyjątkowych marek by móc oferować je naszym klientom to nie koniec naszych pomysłów. Zapragnęliśmy pójść o krok dalej i stworzyć własną wyjątkową markę. To dopiero marzenie, ale jesteśmy głęboko przekonani, że i ono będzie zrealizowane i w przyszłości podbijemy serca naszych klientów wyjątkową i szeroką ofertą innowacyjnych produktów dla dzieci. A może nie tylko dla nich?

pixel